Eyeliner: w pisaku czy w żelu?

1/11/2014 12:10:00 PM


Witam Was wszystkich cieplutko i zapraszam :)
Zastanawiałam się ostatnio jaki eyeliner jest najlepszy do dziennego makijażu. Wybrałam dwa, które najbardziej mi odpowiadają: w pisaku i w żelu. Eyeliner w żelu daje najbardziej naturalne wykończenie naszego makijażu. Produkty, które poruszę w tym poście to MAC Fluidline w kolorze Blacktrack oraz L’Oreal Liner Perfect Slim. Postaram się przybliżyć wam trochę wady i zalety obu produktów.


Eyeliner w kremie (MAC)  

Produkt jest zamknięty w ładnie wyglądającym słoiczku. Nakładam go skośnym pędzelkiem do linera. To co najbardziej w nim lubię to jego lekka konsystencja i naturalne wykończenie. Można go także wykorzystać jako cień do powiek lub jako bazę przedłużającą trwałość makijażu. Produkt z MAC w ogóle nie roluje się a przede wszystkim nie odbija na górnej powiece. Bardzo łatwo można stopniować intensywność kreski. Niestety pod koniec dnia kreska jest mało wyraźna, no ale to nie produkt pro longwear. Ogromnym plusem jest jego wydajność. Od dwóch lat przy w miarę regularnym użytkowaniu, mam jeszcze połowę słoiczka. Produkt po tak długim czasie od otwarcia, nie wysechł.


Eyeliner w pisaku (L’Oreal)

Eyeliner w pisaku jest o tyle wygodny, że nie trzeba używać do jego aplikacji pędzelka. Jednak (co jest trochę irytujące)trzeba chwilę poczekać zanim będzie gotowy do użytku. Zrobić kreskę za pomocą tego produktu jest bardzo łatwo. Niestety ten produkt po kilku godzinach odbija się na górnej powiece (po prostu panda style). I przede wszystkim nie wygląda tak naturalnie jak eyeliner w żelu. Plus za wydajność ponieważ mam go już dwa lata i nie zmienił konsystencji.

 Od lewej: L'Oreal eyeliner w pisaku, Eyeliner w żeulu MAC.

Każdy z nich bardzo mi odpowiada. Eyelinerem w pisaku można zrobić bardzo precyzyjną kreskę, tak samo w przypadku tego w żelu. Jednak do niego trzeba kupić dodatkowo pędzelek. Jeśli chcecie mieć wyraźniejszą kreskę to raczej polecałabym eyeliner z L’Oreal. A jeśli zależy wam na naturalnym wykończeniu polecam ten z MAC.

A wy jaki eyeliner wolicie?
W kremie czy w pisaku?
Ciao!

Zobacz również inne posty

0 komentarze

Dziękuje za odwiedziny! Jak już tu jesteś zostaw po sobie ślad :)
Za komentarze i obserwację postaram się odwdzięczyć.